Tiny Thief : Örnek Alınası Bir Oyun

Tiny Thief : Örnek Alınası Bir Oyun

Herkese selam.. Kurban bayramı dolayısıyla biraz uzak kalmış olsak da, blog olayına yeni başlayadığımı düşünürsek bu kadarı gözardı edilebilir sanırım.. Herkesin geçmiş kurban bayramı kutlu olsun..

Gelelim oyunumuz Tiny Thief 'e. Rovio babanın 2013 yapımı bir oyunu olduğu için mobil oyunlarla ilgilenen çoğu kişi ya oynamış ya da bir ucundan nasıl bir şey olduğunu bildiğini düşündüğüm bir oyun olan Tiny Thief ile ilgili birşeyler yazıcam bugün.

Kısaca oyundan bahsetmek gerekirse.. Oyunda şirin bir Robin Hood 'sunuz  aslında. Gizlenmiş bulmacamsı şeyleri basit hamlelerle çözerek iyilere yardım ediyor, kötüleri cezalandırıyorsunuz. Tür olarak " Point and Click Adventure " olarak geçiyor ve inanılmaz beğendiğim bir tarz, ilerde tek başına gücüm yeterse bu tarz bir oyun yapmayı çok istiyorum.

Bol animasyon ve güzel kurgulanmış zeka/beceri bulmacaları yapmanız gereken bu türde programlama becerisi çok ön plana çıkmıyor aslında. Belirli bir akışdan sonra kullanıcıya bir yeri tıklatmanız ve hikayeye yön vermesini sağlamanız yeterli. Umarım ilerde bu kadar pro olmasada benzer türde güzel bir oyun çıkarabilirim bende.

Benzer türde oyunları sevenler için Monkey Island, Machinarium, Botanicula gibi efsane oyunlar da var.